ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *

hide

output 8QrGIH

نانو تکنولوژی

به دلیل آنکه  با استفاده از تاثیر فوق العاده  فناوری نانو یک ساختمان در زمان‌ها و مکان‌های مختلف می‌تواند رفتارهای متفاوتی از خود نشان دهد، سخت و غیر قابل انعطاف یا نرم و سیال، تئوری‌های شناخت مواد به   شکل کلی تغییر کرد.

در اصل مصالح، هویت همیشگی خود را از دست می‌دهند و دیگر معماری در زمان و مکان محدود نخواهد شد. مدرک بدون شک و مستدل تاثیر مستقیم فناوری نانو با معماری، مصالح (تولیدات فیزیکی) هستند که عموماً کاربری‌های گوناگونی به ساختمان‌ها می‌بخشند. این مصالح امکانات ویژه ای را برای کامل کردن و بهبود مصالح ساختمانی و فکر کردن درباره شکل جدیدی از زندگی ، به وجود می‌آورند  .

عایق حرارتی

افزایش روز به روز جمعیت جهانی و گسترش میزان ساخت ‌و ساز ها در جهان و همچنین به علت نامحدود نبودن منابع  و مصالح نورد نیاز برای ساخت ساختمان ، تقاضا برای استفاده کردن از مصالح نوین در صنعت ساختمان گسترش پیدا کرده‌است . کوشش در راستای یافتن راه حل‌ هایی برای بهبود کیفیت ، گسترش کارایی مصالح ساختمانی و کم شدن مصرف از ماده های خام و انرژی های غیر قابل بازگشت ، باعث استفاده از فناوری‌های جدید در این صنعت شده‌است. یکی از بزرگ ترین فناوری ‌های جدید در قرن حاضر فناوری نانو است که استفاده از آن برای برطرف کردن نیازهای صنعت ساختمان، می‌تواند بسیار راه حل خوبی باشد. از خوبی های استفاده از این علم و تکنولوژی جدید می ‌توان به گسترش کیفیت مصالح، صرفه‌جویی  کردن در استفاده از انرژی برگشت ناپذیر و به خاطر همین علت صرفه‌جویی اقتصادی گسترش این فناوری در معماری به‌ طور چشمگیری در حال پیشرفت است . که در ذیل به چند مورد از آن اشاره می کنیم :

  • نانو پوشش ‌ها
  • نانو رنگ ها
  • رنگ‌های دارای خاصیت خود تمیز شوندگی
  • سیمان و بتن

نانو پوشش‌ ها

نانو پوشش‌های هوشمند، از جمله بهترین اختراعات هستند . فناوری نانو در عرصه ساخت و تولید پوشش‌ ها انقلابی تازه درست کرده اند که علاوه بر کارکردهای گوناگون و چند منظوره، انتظارات مصرف کنند را درباره صرفه جویی در هزینه و انرژی برآورده می کند . مواد نانو هوشمند دارای خاصیت ضد خوردگی، ضد رادار، تصفیه‌کننده هوا، تمیزکننده سطوح و دارای پوشش‌های زیست فعال می باشند . این مواد با بهره‌گیری از برخی عوامل محیطی از جمله نور، گرما یا با حساسیت به برخی تغییرات شیمیایی همچون وقوع واکنش خوردگی، عکس‌العمل مناسب و کارکردهای مورد انتظار را بروز می‌دهند. در اینجا کار نانو ذرات در عملکرد نوین هر یک از پوشش‌ های کاربردی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نانو پوشش‌ های ضد خوردگی

استفاده از نانو ذرات در ساختن پوشش‌ هایی با قابلییت ضد خوردگی، یکی از مهم ترین دستاوردهای فناوری نانو می باشد . از کاربرد های مهم نانو ذرات در پوشش‌ های عایقی می‌ توان به بهبود خواص حفاظتی ، محافظت آندی ، کاتدی و افزایش خواص چسبندگی اشاره کرد . استفاده از نانو ذرات برای حامل بازدارنده‌های خوردگی نیز از کاربرد های غیر مستقیم حفاظتی نانو ذرات در ساخت پوشش‌ های نوین و هوشمند است. نانو ذرات با توجه به داشتن ویژگی‌ هایی مثل سطح جانبی و واکنش‌ پذیری شیمیایی با قدرت بالا قادرند درصد بالایی از ذرات بازدارنده خوردگی را بر روی خود حمل کنند.

یکی از بخش های مهم در استفاده از نانو ذرات برای پوشش های هوشمند، انتخاب دسته ای از نانو ذرات است که بتواند گونه ‌ای از اتصالات موقت یا بازدارنده ‌ها را پدید آورند که به محض آزاد شدن محصولات جانبی خوردگی، این اتصالات شکسته شده و آزادسازی بازدارنده در محیط ممکن گردد.

در دسته‌ای دیگر از نانو پوشش ‌های ضد خوردگی، اتصالات تشکیل شده بین نانو ذرات و بازدارنده نسبت به یون‌ های هیدروکسید که از محصولات غیر ضرور اصلی در فرایند های خوردگی  که فلزات دارند حساس هستند و در لحظه آزاد شدن آن در محیط، اتصالات شکسته شده و بازدارنده به سمت محل آسیب دیده در فلز حرکت می کند . بازدارنده به سمت قسمت آسیب دیده حرکت خواهد کرد. بازدارنده در واکنش با عامل های خورنده زنده می شوند ، اکسیدهای نامحلولی به وجود می آورد که بر روی سطح فلز رسوب می کنند و از نفوذ الکترولیت به قسمت رویی فلز جلوگیری خواهد کرد و موجب غیر فعال شدن الکترون های آزاد آن می شود .

WhatsApp Image 2020 02 16 at 08.47.49

از بزرگ ترین ویژگی های این دسته از پوشش‌ ها عدم بکارگیری تعدادی از بازدارنده‌های شیمیایی نظیر کروماتها است که به شدت سرطان زا است . استفاده   کردن از بازدارنده ‌هایی مثل کرومات‌ها در پوشش ‌های غیر نانویی به دلیل آزادسازی مداوم آن‌ها حتی هنگام ایجاد نشدن واکنش خوردگی، موجب مصرف مقادیر بسیار زیاد و اصراف می‌ شد که خطرات بسیار زیادی برای زیست‌ محیطی را به دنبال دارد .

نانو پوشش‌ خود تمیز شونده

برآمدگی‌های میکروسکوپی دیده شده به روی برگ یک نیلوفر آبی، سطح مومسان آن را به سطحی ابر آب گریز بدل کرده که به شدت دافع آب است. قطرات باران به آسانی در تمام چنین سطحی غلتیده می شوند ، هر گونه آلودگی را از بین می برند. محققان موادی مصنوعی که دارای خاصیت خود تمیزکنندگی هستند را تولید کرده‌اند که به «اثر نیلوفر آبی» شهرت دارند. این در حالی  است که برخی از آن‌ها تکیه بر این دارند که دیگران ، از خصوصیت متقابل یعنی ابر آب دوستی و واکنش‌های شیمیایی کاتالیستی بهره می‌گیرند. محصولات  در آینده نزدیک ممکن است دو ویژگی آبدوستی و آبگریزی را با یکدیگر ترکیب کرده یا از موادی با قابلیت کلیدزنی استفاده کنند و به این وسیله جریان مایعات را در قسمتهای میکروسیالی کنترل کنند.

نانو پوشش ها در حال حاضر در بسیاری از ساختمانها و بنا ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند . نانو تکنیک ها در بتن خود تمیزشونده و سنگ ، شیشه و سرامیک ، منسوجات ، چوب ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و پلاستیک مورد استفاده قرار گرفته اند . نانوپوشش ها باعث می شوند ساختمان مخصوصا پنجره ها برای یک مدت خیلی طولانی تمیز بماند .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید یا کلیپ های نمونه کار ما را در آپارات دنبال کنید.

برای دیدن نمونه کارهای ما و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اینستاگرام ما نیز مراجعه کنید .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ☎️ تلفن تماس :
021 - 44 30 0520

0912


شستشوی نمای ساختمان

truckارسال رایگان برای خرید های بالای ۱۰۰ هزار تومان

money۷ سال گارانتی

سرویس خدمات پس از فروش برای مشتریان ګرامی

محصولات محبوب

SI-300 Arses (رنگ الاستیک بافدار نانو آبگریز ، مخصوص نمای ساختمان)

1,800,000ریال

رنگ نانوآبگریز SI-300 محصولی از شرکت پارس پوشش نانو پارس (گرجی) مخصوص داخل و نمای ساختمان. 

NP-C (محصول نانو ویژه شیشه و بدنه اتومبیل و شیشه ساختمان)

تماس برای قیمت: ۰۲۱۴۴۳۰۰۵۲۰

NP-C محصولی از شرکت پارس پوشش نانو پارس (گرجی) ویژه شیشه و بدنه اتومبیل و شیشه ساختمان

SI-191 (محصول نانو ، براق کننده مخصوص آجرنما و سنگ های قیچی)

700,000ریال

SI-191 محصول صنعت رنگ و رزین تحت لیسانس شرکت Joniur از شرکت پارس پوشش نانو پارس (گرجی) جهت اجرا بر روی آجرنما و سنگ های قیچی

NP-3100 (محصول نانو مخصوص کاشی، سرامیک، شیرآلات و سرویس ها)

10,000,000ریال

NP-3100 محصولی از شرکت پارس پوشش نانو پارس (گرجی) جهت اجرا بر روی گنبد مساجد و انواع  کاشی سرامیک، سرویس ها ، حمام و استخر

SI-310 (رنگ استخری الاستیک اکریلیک)

1,700,000ریال

رنگ نانوعایق آنتی باکتریال SI-310 محصولی از شرکت پارس پوشش نانو پارس (گرجی) مخصوص استخر، آب نما و مخازن آب

NP-212 (مخصوص مصنوعات چوبی و کفپوش ها)

600,000ریال

محصولی از شرکت پارس پوشش نانو پارس (گرجی) جهت اجرا بر روی انواع  مصنوعات چوبی و کفپوش ها میباشد NP-212

ملاقات در دفتر

hideبزرگراه آزادگان - قبل از پمپ بنزین فیروز بهرام - شرکت پارس پوشش (نانو پارس گرجی)

hideشماره تماس: ۴۴۳۰۰۵۲۰ ۰۲۱

hidenanonama@gmail.com

ساعت کاری

hideشنبه-۴شنبه------- ۸ صبح - ۵ بعدظهر

hide۵شنبه ------------ ۸ صبح - ۳ بعدظهر

hideجمعه ------------------ تعطیل است

به ما بپیوندید!

در صفحات اجتماعی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید .

1  2  3

خبرنامه